O Mnie

Cześć!

Jestem kobietą, a jak każda kobieta – uwielbiam biżuterię! Szczególnie naszyjniki. I kolczyki. Wiedzy o błyskotkach nigdy nie za wiele, ale w polskojęzycznych źródłach nie znalazłam odpowiedzi na wiele nurtujących mnie pytań. Co więcej, najlepsze podręczniki o biżuterii pochodzą z lat 80., brakuje więc nowych źródeł wiedzy. Jeśli to czytasz, to pewnie masz podobne odczucia. Stwierdziłam, że pewnie nie tylko mnie brakuje rzetelnych informacji o biżuterii. Zaczęłam zgłębiać wiedzę, szukać, spędziłam wiele godzin w bibliotekach.

o czym piszę?

Na blogu znajdziesz efekty moich poszukiwań. Przeczytasz informacje o pięknych kamieniach, które spotykamy w pierścionkach, o wspaniałych wystawach w Polsce i zagranicą, gdzie możesz zobaczyć kosztowności sprzed kilku dekad (i wieków!), a także sporo przydatnych rad na temat samego procesu tworzenia. Tak więc, jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o złotnictwie i jubilerstwie w Polsce – to też miejsce dla Ciebie. Wymiana doświadczeń i praktyka to najcenniejsze źródło wiedzy, ale opieram się też na swoim doświadczeniu.

co mnie interesuje?

W świecie biżuterii najbardziej fascynuje mnie symbolika, magia i emocje, które kiedyś, przed laty, ktoś schował w pięknym medalionie czy pierścionku. Kocham rubiny – choć moim kamieniem urodzinowym jest diament – to jednak piękna czerwień zachwyca mnie każdego dnia.
Chodź ze mną i razem odkrywajmy sekrety świata drogocennych kosztowności i ozdób. Każdy kamień, każdy wzór czy symbol ma swoją historię, a ja tę historię Ci opowiem.